И Валенсия спъна Реал

Отборите на Валенсия и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в мач от 18-ия кръг на шампионата на Испания.
Пред малко повече от 47 000 зрители на „Местая“ във Валенсия Реал на два пъти повеждаше в резултата, но домакините изравняваха.
С гол на Карим Бензема в 16-ата минута Реал излезе напред. В добавеното време на първата част Пепе направи дузпа за Валенсия, която Дани Парехо вкара за 1:1.

В 82-ата минута Гарет Бейл с глава отново изведе Реал напред, но секунди по-късно Пако Алкасер използва грешка в отбраната на Реал и върна гола за крайното 2:2.

От 68-ата минута Реал игра с десет души след червен картон за Матео Ковачич.

След четвъртото си равенство за сезона Реал остава на третото място в класирането, като изостава с 4 точки от лидера Атлетико (Мадрид) и с две от втория Барселона, като каталунците са с мач по-малко.