Стилияна Николова зае пето място на финала на топка на Европейското

Стилияна Николова се класира на пето място на финала на топка на 40-о Европейско първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща.

Възпитаничката на Валентина Николова получи за изпълнението си 33.550 точки (16.9 трудност, 8.

200 изпълнение, 8.450 артистичност).

Президентът на България Румен Радев дойде в зала „Ласло Пап“ малко преди изпълнението на Стилияна Николова и ще остане до края на финалите при жените, за да подкрепи българските гимнастички. Той е в компанията на президента на Европейската гимнастика Фарид Гаибов (Азербайджан).

Италианката София Рафаели взе титлата на топка с 35.350 точки. Представителката на домакините Фани Пигницки се нареди втора с 34.850 точки и завоюва първи медал в кариерата си от шампионат на Стария континент. Даниела Муниц (Израел) спечели бронзово отличие с 34.250 точки.

В първия финал днес на обръч Боряна Николова спечели златото, а Николова взе сребърното отличие.

България има седем медала от шампионата до момента – четири златни, два сребърни и един бронзов.

По-късно днес са финалите на бухалки и на лента при жените, както и при ансамблите на пет обръча и три ленти/две топки с българско участие.