Бостън си върна домакинското предимство и отново поведе в серията с Хийт

Бостън Селтикс направи още една крачка към полуфиналите на Източната конференция в НБА. Най-добрият отбор в редовния сезон на НБА си върна домакинското предимство в серията с Маями Хийт, след като постигна категорична победа със 104:84 (21:12, 42:27, 24:22, 17:23) над “горещите” в техния дом във Флорида. Така резултатът в серията става 2-1 победи за “келтите” преди четвъртия мач, който отново ще се изиграе в “Касея Сентър” в Маями.

Както е известно, Селтикс допуснаха изненадващо поражение със 101:111 от Маями в своята зала във втория мач.

Тогава момчетата на Ерик Сполстра поставиха нов плейофен клубен рекорд с 23 тройки в двубоя, за да шокират Бостън, въпреки че бяха без своя лидер Джими Бътлър.

Тази нощ обаче отборът на Джо Мадзула излезе подготвен и практически реши всичко в мача до края на първото полувреме, което завърши при 63:39 в полза на “келтите”. Те вкараха страхотните 42 точки във втората четвърт и този път позволиха на Маями да завърши срещата със само девет успешни стрелби от далечна дистанция.

Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун бяха топреализатори за Бостън с по 22 точки, като първият добави 11 борби и 6 асистенции. Кристапс Порзингис вкара още 18, а Дерик Уайт наниза 16 точки.

Бам Адебайо завърши с 20 точки и 9 борби за Маями. Никола Йович и Тайлър Хиро отбелязаха по 15, докато Хайме Хакес-младши записа 12 точки.

Мач №4 от серията между Бостън и Маями ще се състои във вторник от 2:30 часа българско време във Флорида.