Борислава Иванова спечели квалификациите и е на финал на турнир по спортна аеробика в Прага

Борислава Иванова спечели квалификацията и се класира за финала при жените в 17-о издание на международния турнир по спортна аеробика „CZECH AEROBICS OPEN“ в чешката столица Прага.

Българката получи най-високата оценка от 19.900 точки в пресявките.

При девойките сред финалистките са Кристина Костова и Християна Златанова, които завършиха първа и втора в квалификациите.

Моника Джамбова е 13-а, а Христина Везева е 65-а.

При по-малките за отличията ще спорят Стефани Лечева и Виктория Крушарска. Те се класираха на първите две места в пресявките. Неда Запрянова е трета, но по регламент на финалите влизат по две състезателки от държава. Теодора Рибарова зае четвърта позиция в квалификациите, Ива Агова е десета, а Мария Вълчева 15-а. В тази възрастова група има 85 спортистки.

На турнира в Прага участват 15 състезатели от клубовете СК Аеробика -АМД, Виолена, Мега спорт, Ултраспорт и Кърджали.

В надпреварата участват над 600 представители от 17 страни. Тя ще се бъде едно от важните контролни състезания за България за предстоящото Световно първенство за мъже и жени, юноши и девойки, което ще се проведе през месец септември в Пезаро (Италия).