Айнтрахт удари пряк съперник в битката за Европа

Айнтрахт (Франкфурт) постигна ценен успех с 3:1 в домакинството си на Аугсбург от 30-ия кръг на Бундеслигата. Победата дойде след обрат и бе с двойна цена, тъй като бе срещу пряк конкурент в битката за Европа.

Аугсбург пръв взе преднина в мача. Това се случи в 13-ата минута, когато Ермедин Демирович изведе Рубен Варгас в наказателното поле, а той с удар под напречната греда вкара за 0:1.

Айнтрахт обаче възстанови равенството в 55-ата минута. Жуниор Дина Ебимбе центрира почти от аутлинията и Чаиби Фарес отблизо засече във вратата за 1:1.

Резултатът удвои Юго Екитике със страхотен изстрел в 61-вата минута, като топката се озова във вратата и с помощта на гредата.

Крайното 3:1 оформи Омар Мармуш в 95-ата минута след страхотен индивидуален пробив.

С тази победа Айнтрахт събра актив от 45 точки и държи здраво 6-ото място в класирането. Аугсбург остава на 7-ата позиция с 39 точки.