Борислав Крачанов: Радвам се, че победихме, но не съм доволен от нашата игра

Волейболистикте на Марица надиграха ЦСКА с 3:0 гейма, в първия мач между двата тима от финалния плейоф при жените. Така шампионките тръгнаха с успех при защитата на титлата си и поведоха с 1-0 в серията, в която се играе до три успеха.

Старши треньорът на Марица Борислав Крачанов заяви след мача, чи тимът му не е играл с пълния си потенциал.

„Днес не играхме на 50% от възможностите ни.

Началният удар бе единственото позитивно нещо. От началото сервирахме добре създадохме главоболия на съперника. Но не успяхме да играем добре на фаза блок-защита. На този добър сервис не можем да си го позволим това. Блокът си свърши работата, но защитата не беше на ниво. Можехме да свършим далеч по-добре нещата.

Свикнали сме да играем под напрежение заради Шампионска лига, но не е нашата игра. Със сигурност очаквахме по-лесна победа.

За втория мач от фииналната серия:

Първо трябва да избистрим главите и да влезем максимално концентрирани. Да сервираме по същия начин и да станем по-агресивни в атака. Там имахме големи резерви. Трябва да намалим и личните грешки. Във всички гейм играем с 8-9 грешки, което не е приемливо. Отборът трябва да стане по-търпелив.“

Снимки: Startphoto