България започна със загуба и втората си среща на „Били Джийн Къп“

Отборът на България засега отстъпва пред тима на Дания с 0:1 във втората си среща на Евро-Африканската зона на отборния турнир по тенис за жени „Били Джийн Кинг къп“. Надпреварата започна вчера в португалския град Оейраш.

В първия сингъл днес Лия Каратанчева загуби от Йохане Свендсен с 2:6, 2:6 за час и 18 минути на корта. Българката, която е под номер 505 в ранглистата на WТА, поведе с 1:0 в първия сет, но след това допусна Свендсен да спечели пет поредни гейма.

В крайна сметка частта завърши 6:2 за датчанката. Вчера българският тим падна от Унгария с 1:2, като отново загуби първия си двубой.

Във втория сет ситуацията се повтори огледално, като Каратанчева бе обърната от 1:0 до 1:5, преди мачът да приключи при 2:6.

Първата ракета на България Виктория Томова има възможност да изравни резултата, като играе по-късно срещу Клара Таусон.

В третия мач Лия Каратанчева и Гергана Топалова трябва да играят срещу Клара Таусон и Каролине Возняцки.

Българският тим е в състав Виктория Томова, Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Магдалена Малеева (капитан).