Валенсия стопи до минимум шансовете на Гранада да оцелее

Валенсия победи с 1:0 като гост Гранада и нанесе четвърта поредна загуба на тима, воден от Хосе Рамон Сандовал. Попадението за „прилепите“ реализира Андре Алмейда в 77-ата минута. С успеха Валенсия се изкачи на 7-ото място в класирането на Ла Лига. Отборът на Рубен Бараха има 44 точки и изпревари Бетис, а Гранада остана на предпоследната 19-а позиция и до голяма степен се прости с шансовете си да оцелее в елита.

Срещата на „Лос Карменес“ не изобилстваше от положения и дори домакините бяха малко по-активни, но Валенсия показа по-голяма ефективност и изтръгна победата. Гранада пък си остана най-слабият домакин в Ла Лига със спечелени едва 2 точки на собствен терен.