Бъфало вкара 7 гола и нанесе шеста поредна загуба на Детройт

Новопривлеченият защитник Боуен Биръм вкара два гола, а Зак Бенсън се отличи с попадение и два завършващи паса при убедителната победа на Бъфало със 7:3 над Детройт в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Домакините са на 6-о място в Атлантическата дивизия и изостават от първите 4 места, но пък попречиха на „Червените криле“ от Детройт да се изравнят с Тампа Бей. Алекс Тач, Джей Джей Петерка, Конър Клифтън и Джеф Скинър също вкараха за победителите, които нанесоха и шесто поредно поражение на Детройт.

Филаделфия вече има 76 точки и държи здраво 3-ото място в Столичната дивизия, след като прекърши с 3:2 Сан Хосе у дома. Оуен Типет вкара решаващо попадение в третата част, а Морган Фрост добави гол плюс пас. Джоуел Фараби също се разписа.

Кейдън Примо пък спаси 41 изстрела за категоричния успех на Монреал с 3:0 над Калъмбъс. Това е втори мач със суха мрежа за него в кариерата му. Брендън Галахър, словашкото дете-чудо Юрай Слафковски и Джошуа Роа бяха точни, като всичките попадения паднаха в първите шест минути. Монреал е на 7-о място в Атлантическата дивизия с 60 точки.