АПОЕЛ с Костадинов загуби от преследвача си в класирането

АПОЕЛ (Никозия) загуби с 1:2 гостуването си на преследвача си Арис (Лимасол) в сблъсъка между двата тима от 29-ия кръг на първенството на Кипър в шампионския плейоф. Българинът Георги Костадинов бе титуляр за гостите, но бе заменен в 80-ата минута, след като секунди по-рано получи жълт картон.

Домакините поведоха рано в мача с голове на Яник Гомис в 23-тата и Михлали Маямбела в 32-рата минута.

В 42-рата минута положението още повече се стъжни за гостите, които останаха в намален състав, след като Радосав Петрович бе изгонен с червен картон.

Дори и с човек по-малко обаче АПОЕЛ показа дух и върна едно попадение в 63-тата минута чрез Гиорги Квилитая. Силите им обаче не стигнаха за повече и те трябваше да преглътнат загубата.

След тази победа Арис стопи изоставането си от АПОЕЛ. Тимът от Никозия все още е лидер с 63 точки, но съперникът им от Лимасол вече е само на три точки по-назад с 60.