Бостън с внушителна победа срещу Голдън Стейт

Отлично първо полувреме позволи на Бостън Селтикс да удължи победната си серия на 11 мача след домакински успех над Голдън Стейт със 140:88 в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Играчите на Бостън реализираха 15 от 24-те си опита за стрелба за три точки в първите две части и водеха с 82:38 на почивката. Разликата от 44 точки в края на първото полувреме бе най-голямата в историята на Бостън, който имаше аванс от 56 точки в четвъртия период.

Джейлън Браун поведе Селтикс с 29 точки, а Джейсън Тейтъм добави 27 на 26-ия си рожден ден.

Лестър Киньонес завърши със 17 точки и 5 борби за Уориърс, а Стеф Къри вкара едва 4 точки през първото полувреме и не игра през второто.