ЦСКА излъга Левски след тайбрек в много здрава битка

Волейболистките на ЦСКА поведоха с 6:2 в началото на първата част. “Сините” успяха да изравнят при 8:8. Момичетата на Петър Шопов успяха на свой ред да поведат с 11:9. Възпитаничките на Юлия Иванова бързо изравниха при 11:11, след което поведоха бърдо с 3 точки при 14:11.

“Сините” намалиха до 15:17. Два поредни аса на Александра Костадинова и “червените” дръпнаха с 20:15. Блокада на Иванина Малинова и Киара Андонов и 17:21. Мария Златанова атакува успешно за ЦСКА за 22:17. Ас на Мария Златанова – 23:17. Микаела Стоянова атакува успешно от зона 2 за 19:23. При 23:20 Юлия Иванова взе прекъсване за “червените”. Морейра атакува технична за Левски – 22:24. Божидара Арнаудова сгреши начален удар за Левски и ЦСКА спечели първата част с 25:22.

Ас на Кая Николова и ЦСКА поведе с 2:0 в началото на втората част. Емилета Рачева атакува в аут и равенство – 2:2. Страхотна “синя” двойна блокада спря атака на Александра Костадинова и Левски поведе с 9:6. Юлия Иванова взе прекъсване за “червените”. Мощна атака на Александра Костадинова възстанови равенството – 9:9. Ас на Александра Костадинова и ЦСКА поведе с 10:9. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Ас на Мария Златанова – 12:12. Мощна атака на Александра Костадинова изведе “червените” напред с 13:12. Емилета Рачева игра технично с блокадата за равенство – 14:14. Нова отлична атака на Емилета Рачева и ЦСКА поведе с 15:14. Ас на Кая Николова и “червените” дръпнаха с 16:14. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Три поредни аса на Гуаделупе Мартин и Левски поведе с 20:18. Юлия Иванова взе прекъсване за ЦСКА. Карло Морейра атакува технично от зона 4 по диагонала за 21:19. В игра се появи Йоанна Божилова в състава на Левски. Карла Морейра атакува по правата от зона 2 и “сините” стигнаха до геймбол при 24:22. Страхотна комбинация Киара Андонов – Микаела Стоянова донесе успеха на Левски във втората част с 25:22.

Гуаделупе Мартин остана в състава на Левски и в началото на третата част. „Краче“ на Кая Николова и ЦСКА поведе с 8:6. Мария Златанова атакува отлично и „червените“ дръпнаха с 3 точки пир 9:6. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Мария Златанова атакува успешно за 10:7. “Червените” дръпнаха с 5 точки при 13:8. Мария Златанова атакува технично за 17:11 за ЦСКА. Петър Шопов взе второто прекъсване за Левски в третата част. страхотно пускане на Киара Андонов – 13:17. “Червените” спечелиха третата част с категоричното 25:15.

Волейболистките на ЦСКА поведоха с 5:2 в началото на четвъртата част. “Сините” изравниха при 6:6. Мария Златанова атакува по диагонала от зона 4 и ЦСКА поведе с 9:7. Никол Пейчинова изпълни няколко добри начални удари и 11:10. Емилета Рачева атакува в аут и Левски поведе с 12:10. Ас на Димана Иванова изравни резултата при 12:12. Микаела Стоянова атакува безкомпромисно и Левски поведе с 13:12. Ас на Микаела Стоянова направи резултата 14:12. “Сините” дръпнаха със 17:13 след добра серия на сервис на Гуаделупе Мартин. Ас на Виктория Димитрова – 16:18. Волейболистките на ЦСКА изравниха резултата при 19:19 след отлична серия на начален удар на Мария Златанова. Микаела Стоянова атакува мощно и Левски отново поведе с 20:19. Виолета Бъчварова се появи в състава на Левски за изпълнение на сервис. Микаела Стоянова бе безкомпромисна в атака – 21:19. Троен блок спря атака на “червените” и Левски поведе с 22:19. Юлия Иванова взе прекъсване за ЦСКА. Емилета Рачева атакува мощно от зона 4 по диагонала – 21:23. Гуаделупе Мартин атакува успешно и Левски спечели четвъртата част с 25:21.

Волейболистките на ЦСКА поведоха с 3:1 в началото на тайбрека. Блокаут на Карла Морейра и 3:4. Емилета Рачева успя да атакува с лявата ръка от зона 4 по диагонала за 6:4. Двойна “червена” блокада изведе ЦСКА напред с 8:4 преди двата тима да сменят игралните полета. Контраатака на Александра Съйкова и “червените” поведоха с 10:5. Александра Съйкова атакува мощно в центъра за 11:6. Ас на Александра Съйкова и 12:6. При 7:12 в игра за Левски се появиха Йоанна Божилова и Рая Млякова. Ас на Йоанна Божилова и 9:12. Юлия Иванова взе прекъсване за ЦСКА. “Червените” стигнаха до мачбол при 14:10. Александра Костадинова атакува мощно и ЦСКА спечели тайбрека с 115:11 и мача с 3:2 гейма.

ЦСКА – ЛЕВСКИ СОФИЯ 2:1 (25:22, 22:25, 25:15, 21:25)

ЦСКА: Димана Иванова, Емилета Рачева, Александра Костадинова, Мария Златанова, Кая Николова, Александра Съйкова – Виктория Нинова-либеро. (Виктория Димитрова, Мелиса Варлогина, Александра Пейчева, Ивайла Евлогиева-либеро, Ивана Ефремова)

Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА

ЛЕВСКИ: Киара Андонов, Микаела Стоянова, Дария Иванова, Карла Морейра, Цветомира Миткова, Иванина Малинова – Агниешка Адамек-либеро (Божидара Арнаудова, Гуаделупе Мартин, Йоанна Божилова, Никол Пейчинова)

Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Снимки: Startphoto