Тиа Джоунс се доближи до световния рекорд на 60 м/пр

Американката Тиа Джоунс направи впечатляващо бягане на турнира от Световния атлетически тур в зала със “златен етикет” в Бостън снощи и се доближи до световния рекорд в зала, след като спечели бягането на 60 м/пр със 7.

72 сек и остана само на 4 стотни от върховото постижение за всички времена.

Световната рекордьорка на открито Тоби Амусан също бяга много силно и завърши втора с нов рекорд на Африка от 7.75 сек. Третото място зае Дивайн Чарлтън със 7.76 сек.

“Състезанието беше чисто, но все още има върху какво да работя. Имах проблеми със старта си, но ако мога да направя тази първа част, бих могла да съм по-близо до световния рекорд”, каза Джоунс, която е световна шампионка за девойки под 20 години от 2018 г.

Силно бягане имаше и на 60 м/пр при мъжете, където се наложи световният рекордьор и планетарен шампион в зала и на открито Грант Холоуей. Американецът спечели серията си със 7.37 сек и изравни собствения си рекорд на турнира. Във финала Холоуей свали постижението до 7.35 сек, което е петото най-бързо време в неговата кариера в дисциплината. Трей Кънингам завърши втори със 7.49 сек, а световният бронзов медалист Даниел Робъртс се нареди трети със същия резултат.