Берое разгроми Монтана в дербито при жените

Шампионът Берое (Стара Загора) победи Монтана 2003 с 88:65 (25:15, 31:23, 24:20, 8:7) в дербито от третия кръг на втората фаза и продължава без загуба от началото на сезона в женското баскетболно първенство на България.

Старозагорки са начело във във временното класиране на втория етап от шампионата с три успеха от три срещи, а баскетболистките на Преслав Пешев заемат третата позиция с един успех и две поражения.

В двубоя интрига нямаше, след като домакините поведоха убедително още в началото, а на почивката преднината им достигна 56:38. През второто полувреме възпитаничките на играещия старши треньор Жаклин Златанова продължиха да доминират, увеличиха още аванса си и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Деана Стояновска беше най-полезна за Берое с 18 точки, 6 борби и 5 асистенции. Евгения Нацкина и Николет Гилдей реализираха по 17 точки, а Жаклин Златанова завърши с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За Монтана 2003 се отличи Шериз Феърлей се отличи с 22 точки и 10 борби, Ванина Василева вкара 11, а Борислава Денчева записа 10 точки.

На 17 февруари Берое (Стара Загора) ще бъде на Рилски спортист (Самоков), докато Монтана 2003 ще приеме Локомотив (София).

В среща от втората четворка по-рано днес Шоутайм спечели като гост на Дунав 2015 (Русе) със 77:54 (16:14, 20:12, 21:20, 20:8) и записа първи успех в групата.

Андриана Балтанова се отличи с 28 точки и 6 борби за победителките, Габриела Ангелова приключи с 19 точки и 9 борби. За русенки Светлозара Георгиева реализира 17 точки.

Следващият мач за Шоутайм ще бъде на 16 февруари като гост на Шампион 2006, а ден по-късно Дунав ще приеме Академик (Пловдив).