Берое с чиста победа над Черно море

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха 7-а победа в Efbet Супер Волей, след като надиграха у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) в мач от 13-ия кръг на първенството, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала „Иван Вазов“.

Така старозагорци са 6-и във временното класиране с 7 победи, 6 загуби и 20 точки. Черно море пък е на 8-о място с 5 победи, 8 загуби и 15 точки.

В 14-ия кръг Берое гостува на лидера Дея спорт (Бургас), докато варненци приемат ЦСКА.

И двете срещи са в събота (3 февруари).

Домакините от Берое поведоха от самото начало на първия гейм на срещата, след което продължиха да диктуват напълно играта до крайното 25:20. В началото на втората част двата тима бяха равностойни, но след това „зелено-белите“ отново поеха нещата в свои ръце и удвоиха аванса си след 25:22. И третия гейм беше много равностоен, но в края Берое успяха да го измъкнат отново с 25:22 и да запишат чиста победа с 3:0.

Над всички за Берое бе Спас Байрев с 19 точки (1 блок, 2 аса и 39% ефективност в атака – 9) за победата, като бе обявен и за MVP на мача. Капитанът Руси Желев добави 11 точки (1 блок, 50% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане – 3) за успеха.

За гостите от Черно море Симеон Димитров (43% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане – -2) и Мирослав Градинаров (2 блока и 30% ефективност в атака – 2) завършиха с по скромните 9 точки.

Снимки: Startphoto