Дунав с 10 от 10, продължава непобеден във Висшата лига

Носителят на Купа България Висша лига Дунав (Русе) продължава победната си серия във второто ниво на шампионата. Воденият от Красимир Миронов тим надигра като гост Звездец (Горна Малина) с 3:0 (25:23, 25:7, 25:16).

Звездец е шести с 20 точки (7 победи, 4 загуби).

Кадровите проблеми на домакините оказаха своето влияние. Волейболистите от крайдунавския град взеха превес от самото начало (6:1), като диктуваха положението през по-голямата част от гейма. В ключовите моменти горномалинчани се доближиха до съперника, но не се случи нищо повече. Така Дунав поведе в мача след минимална преднина.

Във втория гейм русенци тръгнаха ударно (5:0) и доминираха напълно, оставяйки противника на едва 7 точки. Идентично протече и третата част, но в последните минути Звездец успя да навакса част от изоставането си (от 11:23 до 16:23). Гостите записаха чист успех за час игра.

Русенци имат 30 точки в актива си (10 победи), като остават лидери в таблицата. Същия актив има и вторият в класирането Миньор (Перник), но с мач повече (10 победи, 1 загуба). Звездец е шести с 20 точки (7 победи, 4 загуби).
Категорична победа постигна и тимът на Миньор (Перник), който надигра Славия с 3:0 (25:20, 25:21, 25:20).

Перничани са втори в таблицата с 30 точки (10 победи, 1 загуба), „белите“ са пети с 21 точки (7 победи, 4 загуби).
Волейболистите на Мартин Михайлов поведоха с 6:2 и 7:4, след което допуснаха изравняване и обрат. Играта продължи точка за точка, но в крайна сметка домакините взеха превес (21:17) и надделяха.
Във втората част Миньор беше равностоен с противника, постепенно успя да се откъсне и да поведе, увеличавайки аванса си. Идентично премина и третият гейм, където перничани отново наложиха волята си.
В три гейма приключи и срещата между Черноморец Бяла и ВК Софийски университет. Състезателите на Милен Стоянов надиграха като гости съперника с 3:0 (25:17, 25:15, 25:17).

Тимът от Бяла вече е трети в таблицата с 23 точки (8 победи, 3 загуби), СУ е 15-и с 6 точки (3 победи, 8 загуби).
Домакините тръгнаха с преднина в първата част, като диктуваха положението до средата. Постепенно черноморци набраха инерция и изравниха, а след това и поведоха.
Във втория гейм воденият от Милен Стоянов тим беше пълен хегемон и увеличи аванса си. Третата част също бе изцяло под диктовката на състава от морския град, който се поздрави с чиста победа за малко повече от час.
Тимът на Арда (Кърджали) записаха втората си поредна победа във Висшата лига, след като надиграха Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:20, 25:11, 25:20).

Кърджалийци са 13-и в таблицата със 7 точки (2 победи, 8 загуби) и мач по-малко. Ихтиманци са 16-и с 3 точки (10 загуби).
Волейболистите на Арда поведоха в мача без особени проблеми. Тимът от родопския град тръгна с 8:1 във втория гейм, след което не даде възможност за съпротива на гостите.
В третия гейм състезателите на Петко Карабонев имаха преднина, но постепенно се стигна до обрат и кърджалийци просто довършиха започнатото в първите две части.
Тимът на Етрополе също записа нови три точки в шампионата, след като се наложи над Ботев (Луковит) с 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:17).

Етрополци са четвърти с 22 точки (7 победи, 3 загуби), луковитци са осми с 18 точки (6 победи, 5 загуби).
Двата отбора тръгнаха равностойно, след което „червено-белите“ дръпнаха (6:3 и 7:4). Постепенно играта отново продължи точка за точка, но в ключовите моменти домакините надделяха.
Втората част премина изцяло под доминацията на отбора от балканския град, който увеличи аванса си. Луковитци се мобилизираха и поеха инициативата в следващите минути и спечелиха третия гейм.
В решителната четвърта част Етрополе диктуваше ситуацията на терена и се поздрави със седмия си успех.
Втората си победа във Висшата лига постигна тимът на Изгрев (Ябланица), който надигра Виктория Волей с 3:0 (25:18, 25:21, 26:24).

Състезателите от Ябланица са 14-и със 7 точки (2 победи, 9 загуби), „викторианците“ са 12-и с 8 точки (2 победи, 9 загуби).
Воденият от Иван Иванов отбор диктуваше изцяло положението в първия гейм и поведе в резултата. Ролите се размениха във втория гейм – пловдивчани взеха превес (4:0). Впоследствие обаче играта продължи равностойно през по-голямата част от времето, но в ключовите моменти Изгрев надделя.
В третата част представянето на двата тима бе на амплитуди, но в крайна сметка домакините наложиха волята си.
Успех в пет гейма записа тимът на Волейболна академия „Стойчев-Казийски“, който надделя над Родопа (Смолян) с 3:2 (25:19, 21:25, 25:13, 22:25, 15:13).

Столичани са девети с 16 точки (6 победи, 5 загуби), смолянчани са седми с 19 точки (6 победи, 5 загуби).
Домакините поведоха, след което играта бе равностойна. В ключовите моменти ВАСК надделя и излезе напред в резултата. Двата тима се бориха точка за точка, след което волейболистите от родопския град изравниха.
Състезателите на Светозар Иванов доминираха изцяло в третия гейм и без проблем увеличиха аванса си. Решителната четвърта част бе под доминацията на родопчани, които вкараха мача в тайбрек. Там столичани надделяха над противника с характер и спечелиха срещата след 15:13 и крайното 3:2.
Нови три точки в актива си записаха волейболистите на Сливнишки герой (Сливница), които се наложиха над Град (Белоградчик) с 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:20).

Сливничани са десети с 15 точки (5 победи, 6 загуби), Град е 11-и с 13 точки (5 победи, 6 загуби).
Състезателите на Александър Петков не започнаха по най-добрия начин. Гостите от Северозапада бяха доминиращи през по-голямата част от първия гейм, в ключовите моменти сливничани изравниха, но не можаха да направят обрат.
Във втората част домакините диктуваха положението, като повториха доминацията си и след това. Волейболистите от Сливница бяха водещи и в решителния четвърти гейм, и те се поздравиха с успеха след 25:20 и крайното 3:1 гейма.