Черно море се размина с резил във Варна

Черно море Тича се наложи с 97:90 (19:26; 29:30; 26:18; 23:16) Шумен като домакин в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за тима от Варна, който има и 10 поражения в сметката си. Шумен е с баланс 6-12.

Победата в зала „Христо Борисов“ обаче въобще не дойде лесно за „моряците“.

Те не успяха да намерят ритъма си през първите 10 минути, като след тях изоставаха със 7 точки от съперника си. Във втората част успяха да играят равностойно на съперника си, но въпреки това а почивката се оттеглиха с пасив от 8 точки. След паузата обаче баскетболистите на Кирил Болшаков взеха нещата в свои ръце и диктуваха темпото, влизайки в заключителната четвърт с равен брой точки с гостите от Шумен. Последните минути на срещата всъщност се оказаха решаващи, като „моряците“ успяха да се спасят от домакинска загуба.

За Черно море Тича Тач Ънру и Къртис Джоунс вкараха по 25 точки, Аверил Ъгба се разписа с дабъл-дабъл -24 точки и 11 борби.

Уилфрийд Ликей наниза 25 точки за Шумен, а Брайън Камерон добави 23 точки.