Берое мина лесно през Локомотив София

Николина Зубач записа дабъл-дабъл  и общо пет състезателки на Берое (Стара Загора) стигнаха до двуцифрен актив при изразителната победа срещу Локомотив (София) с 104:49 (25:10, 28:13, 33:12, 18:14) на старта на първата четворка в първенството по баскетбол за жени.

Берое доминираше в мача в Стара Загора още от старта. Елеонора Петкова даде първата и единствена преднина на Локо с първата точна стрелба в мача, а 40 секунди по-късно Жаклин Златанова изравни. Последва тройка Деяна Стояновска за 5:2 и Берое завърши частта с преднина от 15 точки.

Разликата нарасна до 30 точки на полувремето, а старозагорки удариха стотицата 2:28 минути преди края с кош на Деяна Стояновска за 100:45.

Зубач записа 15 точки и десет борби за дабъл-дабъл, а най-резултатна с 16 точки бе Гергана Маданкова. Евгения Нацкина и Николет Гилдей вкараха по 14 точки, като американката имаше 12 точки, три борби и пет асистенции само през първото полувреме. Димана Костова завърши с 11 точки.

В отбора на Локо само една състезателка бе с двуцифрен актив, след като Ренета Димитрова записа 12 точки.

По-късно днес Монтана е домакин на Рилски спортист (Самоков).