Синер и Де Минор с убедителни победи в Мелбърн

Първата ракета на Италия Яник Синер записа скоростна победа във втори кръг на Australian Open с 6:2, 6:2, 6:2 над Йеспер де Йонг, с което се класира в следващата фаза за трети път в кариерата си.

22-годишният италианец е сред фаворитите за титлата в Мелбърн или поне за сериозен рейд в турнира, в който през 2022-ра стигна до четвъртфиналите, а миналата отпадна в четвърти кръг. Той вече записа две поредни чисти победи, след като в предишния си мач от тазгодишното издание на надпреварата елиминира Ботик ван де Зандсхулп, а сега се справи със 161-вия в света Де Йонг.

Синер не допусна нито един шанс за пробив на съперника си, като загуби само 10 точки на свой сервис, а в същото време се възползва от шест от 12-те си брейк-бола.

Следващият опонент на Синер в схемата е 26-ият поставен Себастиан Баес, който спечели латиноамериканския сблъсък с колумбиеца Даниел Галан със 7:5, 2:6, 6:2, 6:4.

Световният номер 10 Алекс де Минор също нямаше особени проблеми срещу Матео Арналди – 6:3, 6:0, 6:3 и за пети път в кариерата си достигна третия кръг на Australian Open. Австралиецът направи 29 непредизвикани грешки, а съперникът му – 52. Следващият му съперник ще бъде Флавио Коболи, който елиминира в четири сета Павел Котов.