Рилски надви Шампион 2006, Шоутайм се наложи над Дунав 2016

Рилски спортист победи отбора на Шампион 2006 със 79:50 (15:16, 25:12, 24:14, 15:8) като гост в София в мач от 12-ия кръг на женското баскетболно първенство на България. Съставът от Самоков постигна девета победа от 11 срещи, докато Шампион 2006 допусна осма загуба също от 11 двубоя до момента.

Домакините започнаха стабилно и водеха с 16:15 след началните 10 минути игра. Рилски спортист обаче пое инициативата във втората четвърт и я задържа до края, повеждайки с 40:28 на почивката и с 64:42 след третата част.

Най-голямата разлика в мача бе 30 точки, отбелязани в последния период от срещата.

Деница Манолова и Ивана Бонева реализираха по 17 точки за Рилски спортист, като Манолова оформи и „дабъл-дабъл“, овладявайки 11 борби. За Шампион 2006 Елена Георгиева отбеляза 15 точки.

Отборът на Дунав 2016 Русе отстъпи като домакин на Шоутайм със 45:51 (13:12, 8:13, 12:20, 12:6) и допусна десето поражение от десетте си двубоя от началото на сезона, като все още няма победа. За състава на Шоутайм успехът бе четвърти от 12 срещи.

Двата тима направиха сравнително равностойно първо полувреме, което завърши с аванс от 25:21 за гостите от Варна. В третите 10 минути баскетболистките на Шоутайм наложиха превъзходство и увеличиха преднината си до 45:33, като до края на изпуснаха водачеството.

Адриана Балтанова се отличи с 24 точки, 5 борби и 2 асистенции за Шоутайм, а за Дунав 2016 Зорница Герасимова завърши с 16 точки и 5 борби.

В следващите мачове по програма за Рилски спортист утре (7 януари) предстои гостуване на Дунав 2016 в Русе в отложен мач от 10-ия кръг, а след това ще посрещне Берое в Самоков на 10 януари. Също на 10 януари Шампион 2006 ще гостува на Академик Пловдив.

Тимът на Шоутайм ще играе срещу Шампион 2006 в зала „Триадица“ в София в отложен мач от седмия кръг на 14 януари. След домакинството на Рилски спортист утре в Русе, за Дунав 2016 предстои домакинство на Локомотив София на 10 януари и след това отборът трябва да изиграе и отложения си двубой от седмия кръг срещу Монтана 2003 на 14 януари в Монтана.