Холгер Руне очаква Григор Димитров или Джордан Томпсън на финала в Бризбън

Холгер Руне достигна първия си финал за 2024 година. Датският тенисист надигра руснака Роман Сафиулин с 6:4, 7:6 (0) в полуфинална среща от АТР 250 турнира в Бризбън (Австралия).

В мача за титлата световният №8 очаква победителя от втория полуфинал Григор Димитров – Джордан Томпсън (Австралия)

Поставеният под №1 в схемата в Брисбън Холгер Руне направи силен първи сет. Той проби още в откриващия гейм, а после не даде нито един брейкбол на Сафиулин – 6:4.

След почивката сценарият беше близо до това да се повтори. Датчанинът направи брейк в първия гейм и затвърди. В четвъртия гейм обаче изостана с 30-40, а Сафиулин беше достатъчно ефективен, за да осъществи рибрейк.

Руне изпусна аванс от 40:0 веднага след това и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който световният №8 не загуби точка.