Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2024/01/screenshot495449.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Харалд Амундсен спечели третия етап от „Тур дьо Ски“ – Sportove

Харалд Амундсен спечели третия етап от „Тур дьо Ски“

Норвежецът Харалд Амундсен спечели преследването на 20 километра свободен стил в Тоблах (Италия), трети старт от веригата „Тур дьо ски“, която преполовява сезона в Световната купа по ски бягане.

Амундсен потегли от втора позиция, заедно със сънародника си Ерик Валнес, който тръгна първи, двамата бяха през цялото време далеч пред основната група. Амундсен успя да се откъсне от съперника си след 15-ия километър и финишира с време от 52:38 минути, с което записа втората си победа през настоящия сезон.

Валнес остана втори на 32.9 секунди, а тройка се допълни от още един норвежец – Ян Томас Йенсен на 1:04.6 минути.

След първите три от общо седем старта в „Тур дьо ски“ начело във веригата е Амундсен с общо време от 1:17:52 часа. Втори на 32 секунди е Валнес, а Йенсен е трети на 1:04 минути.

В класирането за Световната купа Амундсен води с 864 точки. Втори е сънародникът му Йоханес Клаебо със 734 точки, който обаче избра да не участва в „Тур дьо ски“. Норвежецът Пол Голберг е трети с 689 точки.

За Малкия кристален глобус в дистанционните стартове начело е Амундсен с 609 точки, пред Голберг с 517 и британеца Андрю Мъсгрейв с 478.

Следващият старт от „Тур дьо ски“ е на 3 януари в Давос, Швейцария, когато има предвиден спринт в свободния стил.