Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/12/screenshot494829.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Добруджа с бърза победа над Хебър в Пазарджик – Sportove

Добруджа с бърза победа над Хебър в Пазарджик

Отборът на Добруджа 07 (Добрич) завърши с победа първия полусезон в Efbet Супер Волей. Играчите на Данаил Милушев биха бързо като гости подмладения състав на Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:14, 25:14, 25:19) в среща от последния 11-и кръг от полусезона в първенството, играна тази вечер пред близо 650 зрители в зала „Васил Левски“.

По този начин добричлии продължават да са на предпоследното 11-о място във временното класиране, но вече с 3 победи, 8 загуби и 11 точки в актива си. Хебър пък завършва полусезона на 6-а позиция с 5 победи, 6 загуби и 16 точки.

Естонският диагонал на Добруджа Маркус Уускари стана най-полезен с 15 точки (68% ефективност в атака – 12) за победата. Виктор Бодуров (7 блока! и 3 аса) и Николай Иванов (3 аса) се отчетоха с още 13 и 12 точки за успеха.

За домакините от Хебър дебют направиха и трите нови попълнения – Александър Кордев, Владимир Хаджиев и Пресиан Киров. Първите двама играха цял мач и завършиха съответно с 6 и 5 точки, докато Киров влезе за малко като резерва в края на първия гейм и за началото на втората част.

Най-резултатни за младите „тигри“ пък станаха Георги Паунов и Иван Сарафов с по скромните 7 точки.