Моуриньо е пътник след поредната загуба

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо със сигурност е пътник, след като Ливърпул постигна запомнящ се обрат с 1:3 като гост на шампиона, записвайки първа победа в Премиър лийг под ръководството наЮрген Клоп. Успехът е и втори пореден за мърсисайдци в рамките на няколко дни.

Поражението пък е шесто за шампионите в първенството през този сезон и трето в рамките на една седмица. Този двубой може да се окаже и последен за мениджъра на лондончани, за когото от няколко дни се говореше, че ще бъде уволнен при загуба днес.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха още в четвъртата минута след гол на Рамирес. Коутиньо обаче обърна резултата с две попадения (45′ и 74′), а Бентеке (83′) направи разгрома пълен, разписвайки се във втори пореден мач в Премиър лийг.

Клоп излезе без типичен нападател срещу „сините“, като в атака действаще триото Лалана, Фирмино и Коутиньо.

Домакините разчитаха на възстановения от травма Диего Коста.