Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2015/10/Lit.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Пирин спъна Литекс – Sportove

Пирин спъна Литекс

Пирин и Литекс завършиха 1:1 в интригуващ мач от 14-ия кръг на „А“ група. Двубоят беше белязан от куриозен гол, с който „орлетата“ поведоха. В 32-ата минута Александър Башлиев реши да центрира от около 40 метра, изсипвайки топката в наказателното поле на „оранжевите“, където Винисиус  Баривиейра не се намеси добре и след фаталната му грешка си стигна до 1:0 за тима на Наджи Шенсой.

„Орлетата“, които са на последното място в „А“ група, се бориха много, пропуснаха няколко положение пред колебливия бразилски страж и в крайна сметка бяха наказани.

В 75-ата минута появилият се на смяна Бьорн Маарс Йонсен вкара с глава за 1:1 след центриране от ляво на Арсенио Нунеш.

Ловчанлии също имаха своите шансове, но днес на вратата Пирин имаше блестящ вратар – младият Красимир Костов, който с отличните си намеси отчая избраниците на Лауренциу Регекампф.

За Литекс това е второ поредно равенство след 0:0 с Локомотив (Пловдив) преди дни. След издънката тази вечер „оранжевите“ пропуснаха да оглавят класирането и остават с 24 точки, колкото има и Лудогорец. Лидер с 25 е „Левски“, като шампионите и „сините“ имат шанс да дръпнат още пред ловчанлии, ако спечелят мачовете си от 14-ия кръг.