Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/11/screenshot488006.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Динамо (Загреб) взе задължителна победа в Казахстан и е с големи шансове да излезе от групата – Sportove

Динамо (Загреб) постигна едва втората си победа в груповата фаза на Лигата на конференциите тази есен след 2:0 над Астана като гост в среща от петия кръг. Шампионът на Хърватия, койти досега беше разочарованието в тази група “С”, събра 6 точки, като и другият му успех беше срещу същия съперник.

Тази победа сега дава шанс на тима на бившия играч на ЦСКА Сергей Якирович все пак да продължи напред. Виктория (Пилзен) е сигурен победител в групата, а вторият в крайното класиране ще се класира за плейофния кръг.

Хърватите имаха късмет, че в 11-тата минута, още при 0:0, домакините от Астана пропуснаха дузпа чрез Дембо Дарбо.

Динамо излезе напред три минути след паузата, когато точен беше Габриел Видович.

В 73-тата минута първенецът на Казахстан остана с човек по-малко след втори жълт картон на сърбина Душан Йованчич.

Само шест минути по-късно японецът Такуро Канеко заби втория гол за гостите от Загреб.