Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/11/screenshot486122.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Монтана с обрат срещу Черно море във Варна – Sportove

Монтана с обрат срещу Черно море във Варна

Волейболистите на Монтана продължават отличното си представяне в Efbet Супер Волей, след като постигнаха втора поредна и общо 4-а победа от началото на сезона. Воденият от Даниел Пеев тим обърна и се наложи като гост над Черно море (Варна) с 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 28:26) в последен мач от междинния 6-и кръг на първенството, игран тази вечер в зала „Христо Борисов“ в Морската ни столица.

Така монтанчани се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 4 победи, 2 загуби и 10 точки. Черно море пък са 10-и с 2 победи, 4 загуби и 5 точки.

В следващия, редовен, 7-и кръг Монтана приема Дея спорт (Бургас), докато варненци са гости на вицешампиона Хебър (Пазарджик). Срещите са съответно в събота (25 ноември) от 19,00 часа и в неделя (26 ноември) от 18,00 часа.

Двата тима изиграха равностойни първи два гейма и след равенство 1:1, гостите от Монтана бяха по-категорични в третата част. Те поведоха с 10 точки при 23:13, след което нямаха проблеми да вземат гейма с 25:17. Последва много оспорван четвърти гейм, в който разликата не надвиши 2 точки, но волейболистите на Монтана го измъкнаха с 28:26, за да триумфират с 3:1.

За Най-полезен играч (MVP) на мача отново бе определен Денислав Бърдаров от Монтана.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) – МОНТАНА 1:3 (25:23, 23:25, 17:25, 26:28)

ЧЕРНО МОРЕ: Маркус Кеел, Симеон Димитров, Стасис Ляшчинскас, Борис Начев, Мирослав Градинаров, Артьом Скороход – Мартин Иванов-либеро (Даниел Вълев, Кристиян Димитров, Данаил Димов)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

МОНТАНА: Павел Душков, Любомир Агонцев, Фахри Септиан Путратама, Бруно Рубо, Самуил Вълчинов, Кристиан Валчак – Ивайло Лалов-либеро (Денислав Бърдаров, Стефан Узунов, Любослав Симеонов, Георги Елчинов).

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.