Етър 0:4 Лудогорец, „орлите“ мачкат в Търново

Етър и Лудогорец играят при 0:4 един срещу друг в последния двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Квадво Дуа откри още в началото на срещата, а до края на полувремето Тодор Неделев, Якуб Пьотровски и Бърнард Текпетей също се разписаха.

Домакините излизат като последни в класирането с едва 8 точки след 16 кръга. “Виолетовите” определено не мога да напипат правилния ритъм след влизането си в елита и от старта на сезона имат едва две победи и две равенства.

Лудогорец от своя страна е в серия от три поредни победи и общо 10 мача без загуба. Към момента “зелените” са четвърти с 33 пункта, на три от първото място, но и с два мача по-малко.

Лудогорец откри резултата още в третата минута. Аслак Фон Витри центрира по земя и Квадво Дуа засече топката във вратата на Мартин Величков.

В 32-ата минута гостите удвоиха преднината си. Тодор Неделев изпълни отлично пряк свободен удар и направи резултата 2:0 в полза на разградчани.

Съвсем скоро Лудогорец стигна до трето попадение. Първо Неделев удари греда с хубав техничен шут, а при последвалото нападение Якуб Пьоторвски реализира трети гол.

Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Текпетей се озова на стрелкова позиция и технично преодоля Величков, за да вкара четвъртото попадение.

ЕТЪР 0:4 ЛУДОГОРЕЦ