ЦСКА отнесе Хектор за 3 от 3 в „Демакс“ лигата

Волейболистките на ЦСКА записаха трета поредна победа в „Демакс“ лигата за жени. Воденият от Юлия Иванова тим надигра категорично УВК Хектор с 3:0 (25:12, 25:19, 25:20) в мач от 3-ия кръг на шампионата, игран този следобед в зала „Васил Симов“ в столицата.

Така „червените“ са втори във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 7 точки. Хектор пък е 5-и с 1 победа, 2 загуби и 3 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на шампиона Марица (Пловдив), докато Хектор приема Дея спорт (Бургас).

В първия гейм домакините от ЦСКА дръпнаха отначало и го спечелиха с разгромното 25:12. Момичетата на Юлия Иванова диктуваха играта и във втората част, като без особени проблеми увеличиха аванса си след 25:19. Третата част беше равностойна до 9-ата точка, след което „червените“ поведоха с 23:14, за да спечелят след 25:20 и 3:0.