Димитър Димитров с 12 точки за първата победа на Монпелие във Франция

Националът на България Димитър Димитров и неговият Монпелие записаха първа победа за сезона във френската Marmara SpikeLigue. Бившият диагонал на ЦСКА и съотборниците му се наложиха категорично у дома над Араго (Сет) с 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) в мач от 2-ия кръг на първенството, игран снощи пред над 1400 зрители.

Така Монпелие е на 6-о място във временното класиране с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. В следващия 3-и кръг Димитров и компания са гости на шампиона Тур.

Срещата е в петък (3 ноември) от 21,00 часа българско време.

Димитър Димитров игра силно цял мач за Монпелие и стана най-полезен с 12 точки (2 блока, 2 аса и 36% ефективност в атака – 6) за победата.

Също с по 12 точки за успеха на домакините завършиха и Мориц Райнхерт (1 блок, 1 ас, 40% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане) и Дани Демяненко (3 блока, 2 аса и 54% ефективност в атака).

За гостите от Сет над всички бе Селестин Карден с 19 точки (50% ефективност в атака).