Карабах надигра ХИК, но взе минимална преднина

Карабах победи с 2:1 ХИК Хелзинки в първи двубой от третия квалификационен кръг в Лига Европа. Тимът на Гурбан Гурбанов имаше предимство почти през цялото време, но не успя да вземе по-сериозна преднина.

Още в четвъртата минута гол на Янкович бе отменен след намесата на ВАР заради засада в хода на атаката. Карабах трябваше да чака до 55-ата минута, за да поведе.

Тогава Леандро Андраде откри резултата с изстрел от границата на наказателното поле. Изненадващо Антъни Олусаня изравни резултата в 77-ата минута. Все пак Жуниньо донесе заслужения успех на Карабах пет минути преди края.

Победителят от тази двойка ще срещне в плейофния кръг някой измежду Олимпия Любляна и Галатасарай.