Хекен остави малко шансове на Жалгирис за реванша

Хекен направи голяма крачка към класиране за плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа, след като шведският тим победи с 3:1 като гост Жалгирис в първи двубой от третия квалификационен кръг на турнира. Преди няколко седмици двата отбора участваха в квалификациите на Шампионската лига, но след като отпаднаха във втория квалификационен кръг, се прехвърлиха в следващия по сила турнир. Победителят от тази двойка ще срещне в плейофа Абърдийн.

Сърджан Хръстич вкара по един гол в края на първото и началото на второто полувреме.

В 38-ата минута той направи добавка отблизо след спасяване на вратаря на Жалгирис, а в 47-ата удвои след груба грешка на Гертмонас. Микел Ригаард Йенсен покачи в 70-ата минута, след като получи от автора на първите две попадения и стреля в горния ляв ъгъл.

Пет минути преди края Насим Хнид върна едно попадение за домакините с хубав удар от границата на наказателното поле.

Carlsberg „Домът на Феновете“ е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.