Ейре ни показа как се прави! Върнаха интригата в група D

Отборът на Ейре начерта тежкия път, по който България трябва да премине, за да достигне до бараж в своята квалификационна група за Евро 2016. На своя земя те подчиниха световния шампион Германия с 1:0 и завързаха интригата в своята Група D.  Хилядите фенове на стадион „Авива Стейдиъм“ в Дъблин видяха оспорвана и равностойна игра.

Световният шампион имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но не успя да преодолее коравата ирландска защита.

Съдията отмени гол на Месут Йозил заради засада.

След почивката германците продължаваха да контролират играта, но в 65-ата минута груба грешка в отбраната им позволи на Шейн Лонг да простреля Мануел Нойер за 1:0, получавайки асистенция от своя вратар Рендалф.

Мач преди края на квалификациите Германия води с 19 точки, а с по 18 са Ейре и Полша. Шотландия е на четвърто място с 12 точки.

Ейре – Германия 1:0
1:0 Шейн Лонг (70)

Ейре: Гивън (44- Рендалф), О’Шей, Киог, Уорд (69 – Мейлър), Кристи, Макарти, Хендрик, Брейди, Хулахан, Уолтърс, Мърфи (65 – Лонг)

Германия: Нойер, Боатенг, Хумелс, Гинтер (77 – Белараби), Хектор, Гюндоган, Крос, Йозил, Гьотце (35 – Шюрле), Мюлер, Ройс