Байерн приключи контролите с победа над Монако

Байерн (Мюнхен) изигра последната си контрола преди старта на сезона. Отборът на Томас Тухел победи с 4:2 Монако в Унтерхахинг.

Баварците изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 3:1, въпреки че се оказаха догонващи. Такуми Минамино откри резултата в 29-ата минута, но до почивката се разписаха Лаймер, Мусиала и Гнабри от дузпа.

Бен Йедер вкара нов гол за Монако в 64-ата минута, но малко по-късно Льорой Сане отбеляза четвърти гол за Байерн.

Йошуа Кимих пропусна двубоя, като от Байерн обявиха, че той трябва да работи допълнително върху формата си. В негово отсъствие Тухел заложи на Лаймер и Горетцка в центъра на терена. Павар и Ким пък започнаха в центъра на защитата.

В събота баварците ще изиграят първата си официална среща от новата кампания. Това е двубоят за Суперкупата на страната срещу РБ Лайпциг. На 18 август Байерн гостува на Вердер в Бремен в мач от първия кръг на новото първенство.

Снимки: Imago