Дубълът на Спартак (Варна) отнесе Устрем в контрола

Втория тим на Спартак (Варна) разгроми в контрола Устрем (Дончево) с 6:1 на помощното игрище на „Локомотив“, носещо името на клубната легенда Живко Господинов в морската ни столица. Двата отбора предложиха открит двубой на фона на горещото време.

В 26-ата минута падна първото попадение, след центриране отдясно, което бе засечено красиво от въздуха от Мартин Янакиев. 5 минути по-късно след корнер отляво Симеон Иванов технично с едно докосване насочи топката и отбеляза втори гол.

Няколко минути по-късно с красив прехвърлящ удар от 15 метра Янакиев отбеляза трети гол.

С далечен шут резултатът набъбна на 4:0. Мартин Янакиев отбеляза пети гол с глава, а в края на полувремето домакините отбелязаха и шесто попадение.

През второто полувреме играта се поизравни, а след грешка на вратаря на домакините Устрем намали резултата на 6:1.