Локомотив (София) и Берое ще играят на финала за Купата на БФБаскетбол при момичетата до 14 години

Отборите на Локомотив София и Берое ще играят на финала за Купата на БФБаскетбол при момичетата до 14 години. Мачът за трофея е утре в 14.00 часа в зала „Общинска“ в Стара Загора.

В първия полуфинал Локомотив София направи обрат и спечели срещу Черно море Одесос с 66:59.

Варненки изиграха силно първо полувреме и водеха до почивката, но с крехък аванс. Ключова се оказа третата четвърт, която столичният тим спечели с 25:10, с което стигна до крайния успех.

Алекса Петрова беше най-резултатна за столичанки с 14 точки, по 13 добавиха Деяна Станиславова и Адриана Виденова. За съперника Антоанета Илиева отбеляза 16 точки, Даная Вълчева вкара 12 точки, а 10 – Кристина Гочева.

Берое Стара Загора стигна до финала след категоричен успех срещу Рилски спортист с 80:53.

Валерия Стойчева беше най-резултатна за победителите с 20 точки, Габриела Коцева завърши с 14, а 10 точки записа Александра Атанасова.

За Рилски спортист Катрин Бозова завърши с 19 точки.