Германия даде само гейм на Доминиканската република в Лигата на нациите

Женският национален отбор на Германия постигна втора поредна и общо 7-а победа в тазгодишната Лига на нациите. Воденият от Витал Хейнен тим даде само гейм и се наложи над Доминиканската република с 3:1 (25:19, 25:18, 18:25, 25:21) в първата си среща от турнира в Група 5 от последната седмица на Лигата, игран тази сутрин в Сувон (Република Корея).

По този начин Бундестимът е на 3-о място в общото временно класиране на световната надпревара като е все по-близо до гарантиране на мястото си на финалите в САЩ. Доминиканската република пък е на 12-а позиция с 3 победи, 6 загуби и 7 точки.

Утре (28 юни) и двата тима ще почиват, докато в четвъртък (29 юни) Германия ще играе с олимпийския шампион САЩ, а доминиканките срещу домакините от Република Корея. Мачовете са съответно от 09,30 и 13,00 часа българско време.

Най-полезни за Германия станаха Лена Щигрот (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) и Анна Ортман (3 блока, 44% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) с по 19 точки за победата.

За Доминиканската република Брайелин Мартинес реализира 21 точки (3 блока, 50% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане), а Гайла Гонсалес добави 17 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака), но и това не беше достатъчно за успех.

Снимки: volleyballworld.com