Хасково стартира с победа участието си на полуфиналите

Хасково стартира с победа участието си на полуфиналите, след като в другия мач днес надви Пловдив Мамбас със 109:100 за 1-0 в серията. Следващият двубой е на 17 май в зала „Дружба“.

Двата отбора заложиха на резултатния баскетбол още от самото начало, като след десет минути игра баскетболистите на Янко Желев поведоха с 29:20. Темпото се запази и през втория период, а на почивката те бяха напред с 64:43.

След паузата преднината на тима достигна и 31 точки и макар съперникът да намали в края, време за нещо повече вече нямаше. Най-голямата разлика дойде от грешките, като победителите допуснаха 14 срещу 25 за опонента си.

Динко Христов бе над всички за победителите с 29 точки. Виктор Колянов има 26 и 8 асистенции, Вангел Илиев добави 12.

За Пловдив Мамбас Илиян Ставрев реализира 27 точки с 10 борби, Хайдар Баракат записа 25 точки и 9 борби, а 19 точки вкара Дилян Барбов.