ЦСКА-2 влезе в Топ 4 на Запад

ЦСКА -2 стана последният отбор, който допълни Топ 4 в регион Запад на ББЛ А група. Тимът се класира за полуфиналите, след като спечели решителния трети мач срещу Политехника в зала „Триадица“ с 94:82. В следващата фаза победителите ще имат за съперник лидера Миньор 2015.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме.

Баскетболистите на Ивайло Константинов поведоха с 22:16 след десет минути игра, но на почивката „червените“ обърнаха за 41:35. Подемът в играта на армейците продължи и след паузата, като преди заключителната четвърт се откъснаха със 72:55, въпреки че преди това авансът им достигна и 21 точки. До края те поддържаха двуцифрена разлика и спечелиха.

Мартин Русев бе над всички за победителите с 29 точки и 15 борби. Владимир Нанкински се отчете с 12 точки и 7 борби, Деян Лазаров има 11 точки, 10 добави Георги Цеков.

За съперника Мартин Петров вкара 24 точки, а по 10 имат Лъчезар Везирски, Стефан Георгиев (9 борби), Йордан Георгиев и Омар Ел-Аюби, но последният не завърши мача, след като бе дисквалифициран през последната част.