На Запад: Фаб Файв се класира за полуфиналите

Фаб Файв се класира за полуфиналите в регион Запад, след като спечели драматично решителния трети мач срещу Балкан -2 със 71:70 в столичната зала „Триадица“. В следващата фаза победителите ще срещнат Спортист Своге.

Двубоят започна много оспорвано, а след първата част домакините имаха минимална преднина – 20:19. След сравнително равностойно начало на втория период, те дръпнаха и с 11, но преди почивката ботевградският тим намали за 33:38.

Фаб Файв поддържаше крехък аванс и след паузата, като преди последната част се оттегли при 53:49 в своя полза. Балкан -2 обаче не се отказа и четири минути преди сирената стигна до пълен обрат. Драмата продължи до последно, а 46 секунди преди края Георги Христов направи резултата 71:69 в полза на столичния отбор. Александър Гавалюгов на два пъти изпусна отново да изведе отбора си напред, но Иво Корестилов взимаше борбите в нападение, а при оставащи 3 секунди крилото бе и фаулирано. Той вкара първия, но пропусна втория. Последва нова борба в нападение, но до кош така и не се стигна и победата отиде за Фаб Файв.

Георги Кръстев бе най-резултатен за победителите със 17 точки и 9 борби. Георги Митровски се отчете с 15 и 7 борби, а по 10 точки добавиха Георги Христов и Камен Атанасов (7 борби).

За Балкан -2 близо до трипъл-дабъл бе Александър Гавалюгов с 18 точки, 13 борби и 9 асистенции. Иво Корестилов реализира 16 точки, Стефан Михайлов има 15 точки и 9 борби.