Фаб Файв прати серията с Балкан -2 в трети мач

Фаб Файв остава в борбата за място на полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група. Тимът изравни четвъртфиналната серия с Балкан -2 на 1-1 победи, след като спечели втория двубой в зала „Триадица“ със 74:54.

Предстои да бъде обявена датата и на решителната трета среща.

След близо три минути без кош и от двата тима на старта на мача, „зелените“ поведоха с няколко точки.

Съперникът им обаче бързо стигна до обрат и след първата част бе напред с 19:14. Няколко размени на водачеството белязаха началото на втория период, след което обаче Фаб Файв отново взе инициативата и на почивката се откъсна с 41:29.

Балкан -2 продължаваше да изпитва проблеми в нападение и след паузата и преди заключителната четвърт вече изоставаше с 39:58. В оставащото време столичният тим поддържаше разлика от около 15-20 точки и спечели убедително.

Най-сериозното предимство на победителите бе в подкошието, където те отбелязаха 56 от своите точки срещу 30 за опонента си.

Мартин Горунов бе най-резултатен за Фаб Файв с 21 точки, като овладя и 8 борби. Дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби направи Георги Кръстев.

За отбора от Ботевград Александър Гавалюгов се отчете с 10 точки, по 9 имат Иво Корестилов и Кристиян Василев.