Милано шокира Лубе в Чивитанова и докосва финала! Алекс Николов с 11 точки

Сензацията в италианския волейбол Алианц (Милано), който на 1/4-финал отстрани победителя в редовния сезон Сър Сейфи Суса (Перуджа) с 3-2 победи, може да поднесе поредна изненада в италианската Суперлига.

Възпитаниците на Роберто Пиаца, които финишираха на 8-о място в редовния сезон, победиха като гост шампиона Кучинс Лубе (Чивитанова) с 3:0 (25:23, 26:18, 26:24) в третата полуфинална среща пред 3931 зрители в зала “Eurosuole Forum” в Чивитанова Марке.

Така Милано поведе в серията с 2-1 победи и се нуждае от още един успех, за да се класира на финал в Суперлигата на Италия.

В полуфиналната серия се играе до 3 победи от 5 мача.

Четвъртата полуфинална среща ще се играе на 22 април от 19,00 часа в Милано.

Ако Лубе спечели този двубой, то 5-ата среща ще трябва да се играе на 25 април в Чивитанова Марке.

Гостите от Милано доминираха на начален удар като забиха 8 аса срещу 2 за Лубе.

В този елемент се отличи олимпийският шампион с Франция от Токио 2020 Жан Петри, който заби 3 аса в мача, включително и директна точка в края на първата част при посрещане на Александър Николов. Гостите игра отлично в атака и по-добре на блокада.

Двубоят започна отлично за отбора на Лубе, който поведе с 8:3 след мощна арка на Алекс Николов. Шампионите продължиха да водят и при 13:9. Гостите от Милано изравниха при 21:21 след атака на Осниел Маргерехо. Бартелми Шинениези и Марлон Яни Ерера изведоха Лубе напред с 23:21. Грешен начален удар на Марлон Яни Ерера и тройна блокада на волейболистите на Милано изравниха отново резултата при 23:23. Жан Петри заби ас и Алианц спечели първата част с 25:23.

Възпитаниците на Роберто Пиаца поведоха с 11:6 през втората част. Мощните атаки на гостите донесоха аванс от 8 точки при 16:8. При 12:17 Матич Ботяло замени Александър Николов. Пуерториканският диагонал Габриел Гарсия Фернандес също се появи в игра, но и това не помогна на Лубе, който загуби втората част с 18:25.

Гостите от Милано поведоха с 8:5 и 14:11 в третата част. Атаки на Марлон Яни Ерера и Габриел Гарсия Фернандес изравниха резултата при 16:16. Ас на Габриел Гарсия Фернандес и Луди поведе с 19:18. При 23:23 ас на Юди Ишикава изведе гостите до мачбол. В крайна сметка успешна атака и блокада на волейболистите на Милано донесоха успеха на възпитаниците на Роберто Пиаца в третата част с 26:24 и в мача с 3:0 гейма.

Националът Александър Николов стана единственият волейболи на Лубе, който записа двуцифрен точков актив в мача – 11 точки (48% ефективност в атака, 17% позитивно посрещане).

Иван Зайцев (2 блока, 31% ефективност в атака, 45% перфектно и 73% позитивно посрещане) и Бартелми Шинениези (70% ефективност в атака – 2) добавиха по 7 точки.

Жан Петри стана най-резултатен за Милано с (3 аса, 1 блок, 83% ефективност в атака – 11).

Юки Ишикава добави 13 точки (1 ас, 1 блок, 58% ефективност в атака, 25% перфектно и 33% позитивно посрещане – 6). Агустин Лосер се отличи също с 13 точки (2 аса, 1 блок – 7) и бе избран за MVP.

Осниел Маргерехо записа 10 точки (1 блок, 38% ефективност в атака, 31% перфектно и 38% позитивно посрещане – 1).