Рилски се измъкна на косъм от пето поражение в НБЛ

Рилски спортист победи с 88:84 (25:22, 24:18, 19:29, 20:15) Спартак Плевен като домакин в мач от 31-вия кръг на Националната баскетболна лига. Рилецо е лидер в класирането с 25 успеха и 4 загуби, а плевенчани са с баланс 16-13.

Мачът започна като истинско дерби и продължи така до самия край. Още в първата част домакините успяха да поведат с 3 точки, а след това увеличиха преднината си до 9 точки преди почивката.

След паузата баскетболистите на Любомир Минчев диктуваха темпото на паркета и преди заключителната четвърт имаха аванс от точка, но в крайна сметка позволиха на Рилецо да се върне в мача и да го спеччели.

Александър Янев вкара 22 точки за Рилски спортист, 14 добави Мирослав Васов.

За Спартак Плевен Мартин Маринов реализира 21 точки, а Цветомир Чернокожев завърши с дабъл-дабъл – 15 точки и 12 борби.