Чикаго стигна до обрат срещу Торонто и е на победа от плейофите

Зак ЛаВин бе най-резултатен с 39 точки, а ДеМар ДеРозан вкара 23 в коша на бившия си отбор, с което помогнаха на Чикаго Була да преодолее пасив от 19 точки и да победи като гост Торонто Раптърс със 109:105 в плей-ин турнира в НБА.

Никола Вучевич добави 14 точки и 13 борби за Биковете, които изоставаха с 66:47 през третата четвърт, преди ЛаВайн да ги върне в играта. Той реализира 17 точки в третата част, когато Чикаго намали разликата до 9 точки, след което добави още 13 в последната, за да помогне на Булс да стигнат до обрат.

“Представянето му беше феноменално.

Това ни даде живот и надежда”, заяви треньорът на Чикаго Били Донован.

Тройката на Патрик Бевърли при оставащи 5:07 минути изведе гостите напред с 96:93, преднина която те задържаха до края.

Звездата на Торонто Паскал Сиакам наниза 32 точки за Раптърс, които получиха “дабъл-дабъл” от Фред ВанВлийт (26 точки, 12 борби) и Скоти Барнс (19 точки, 10 борби).

Чикаго ще играе решителен мач с Маями Хийт в петък, а победителят ще се класира за първия кръг на плейофите в НБА, където негов съперник ще бъде Милуоки Бъкс.

Биковете спечелиха всичките си мачове срещу Горещите в редовния сезон, като всеки двубой беше решен с поне осем точки разлика.