Гергана Димитрова и Абла-Блаж на крачка от финал за Купата на CEV

Волейболната националка Гергана Димитрова и нейният Волей (Алба-Блаж) са на крачка от класиране за финала във втория по сила европейски турнир за Купата на CEV.

Димитрова и компанияха надиграха категорично като гости другия румънски тим КСМ (Търговище), с националката Мира Тодорова в състава, с 3:0 (25:15, 25:18, 25:22) в първия полуфинал помежду им от турнира, игран пред близо 2000 зрители.

Срещата-реванш между двата тима е в четвъртък (23 март) от 19,00 часа българско време в Търгу Муреш. Алба-Блаж трябва да спечели само два гейма, за да продължи напред към финала за Купата на CEV. От друга страна Мира Тодорова и съотборничките й трябва да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. „златен“ гейм.

Гергана Димитрова игра цял мач за своя тим се отчете с едва 6 точки (24% успеваемост в атака и 59% позитивно посрещане – 3) за успеха.

Най-полезна за Алба-Блаж пък бе Виктория Русу с 18 точки (3 блока, 3 аса и 32% успеваемост в атака – 14), а Йована Кочич добави още 14 точки (5 блока! и 1 ас) за победата.

За домакините от Търговище Мира Тодорова също игра цял мач и завърши със 7 точки (2 блока и 45% успеваемост в атака – 5). Най-резултатна беше световната шампионка със Сърбия Ана Биелица с 15 точки (1 ас и 33% успеваемост в атака – 8).

Снимки: CEV.EU