Благой Тодев завърши 38-ми в спринта на световното по биатлон за младежи в Казахстан

Благой Тодев се представи най-силно от българските състезатели в спринта на 10 км при младежите до 21 години по време на Световното първенство по биатлон в Шчучинск, Казахстан, след като се нареди 38-ми в предпоследния старт от шампионата в неговата възрастова група.

21-годишният ни биатлонист допусна две грешки в стрелбата си от положение легнал и въпреки че след това повали и петте мишени на правия Тодев остана на малко над 3 минути изоставане от победителя Кембъл Райт от Нова Зеландия, който не допусна пропуск и при двете си посещения на огневия рубеж.

Непосредствено зад Благой Тодев на 39-та позиция финишира друг от българите Васил Зашев. Той завъртя общо три наказателни обиколки и завърши на изоставане от 3:06.

2 минути от победителя Райт.

Последният от родните биатлонисти Благовест Стоянов пък с четири пропуска в стрелбата си се нареди 79-ти.

Така, в утрешното преследване на 12.5 км България ще бъде представена от Благой Тодев и Васил Зашев. Надпреварата стартира в 11.15 часа и ще бъде излъчена по БНТ 3.