Янтра (Габрово) остави Литекс близо до опасната зона след успех в Ловеч

Отборът на Янтра постигна трети пореден успех във Втора лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Литекс в Ловеч. И двете попадения в срещата паднаха след почивката, а благодарение на победата габровци се изкачиха на девето място във временното класиране.

Тодор Чаворски откри резултата още преди да бяха изминали 120 секунди от началото на второто полувреме, а в 53-ата минута Иван Василев удвои и до голяма степен уби интригата в двубоя.

Янтра задълбочи още повече кризата при „оранжевите“, които не познават вкуса на успеха вече осми пореден мач в първенството.

Ловчалии остават с 24 точки в актива си, само на една над опасната зона в класирането.

Тимът, воден от Живко Желев, пък събра 28 пункта, а в следващия кръг приема Дунав (Русе). След седмица за Литекс предстои тежко гостуване в Разград на дубъла на Лудогорец.