Берое допусна 111 точки от палача на Левски

Отборът на Пея постигна втора поредна победа на българска земя в последните 24 часа. Косовският тим надигра категорично Берое със 111:78 (28:16, 23:27, 34:20, 26:15) в среща от редовния сезон на Балканската лига. През вчерашния ден намиращият се на второто място в косовското първенство тим срази и Левски в столицата с 86:74.

Така Пея увеличава баланса си за сезона до 6 победи и 1 загуба, като заема второто място в класирането.

Берое пък се намира на четвъртата позиция в таблицата с актив от 3 успеха и 5 поражения.

С изключение на ранната серия от 11:5 в полза на Берое, през остатъка от първата четвърт българският тим не можа да се противопостави на своя съперник и разликата достигна 12 точки при 16:28 в полза на гостите. Все пак баскетболистите на Бойко Миленков показаха зъби и изравниха резултата при 40:40 със силна серия от 12 поредни точки, но в самия край на първото полувреме Пея отново се отскубна напред с осем точки при 43:51. След почивката старозагорци не успяха по никакъв начин да бъдат равностойни на опонента си, като дистанцията в третата четвърт достигна цели 28 точки в един момент.

Дейвид Джоузеф завърши с 23 точки за победата на Пея. Джейлън Тейт вкара още 22 точки, Ариан Калаку наниза 15, а Брад Уадлоу се отчете с 10 точки и 10 борби.

Александър Тодорович беше над всички за Берое с 19 точки. Келси Барлоу реализира още 16 точки, а Дариус Хол остана с 14 точки и 6 борби.