11-те на Септември (София) и Арда (Кърджали)

Отборите на Септември (София) и Арда (Кърджали) играят при резултат 0:0 в сблъсък от 19-ия кръг на efbet Лига.

Първата интересна ситуация на стадион „Васил Левски“ се откри пред вратата на домакините. Радослав Цонев отправи хубав изстрел от пряк свободен удар, но младият страж на Септемри успя да избие в корнер.

В 8-ата минута столичани поискаха дузпа, след като топката се удари в ръката на Умар Сако.

Реферът Васимир Ел-Хатиб подмина ситуацията, но малко по-късно той се консултира с ВАР, за да промени решението си и да даде наказателен удар.

Все пак в 12-ата минута Септември получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Асен Георгиев, централният бранител стреля в десния ъгъл на Анатоли Господинов, но вратарат успя да намеси майсторски, за да запази мрежата си суха.

В 29-ата минута централният защитник Умар Сако засече с глава центриране от десния фланг, но кълбото се отби в гредата.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:0

Стартови състави:

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 9. Валентин Йосков, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Мартин Петков, 22. Мартин Стойчев, 19. Митко Митков, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 18. Петър Чуич, 15. Захари Атанасов

Арда (Кърджали): 1. Анатоли Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Стадион: „Васил Левски“, София
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Снимки: Борислав Трошев