Ембийд измъкна Сиксърс от мъките с победен кош

С победен кош на Джоел Ембийд отборът на Филаделфия записа 26-ата си победа от началото на редовния сезон в НБА. Тимът на Док Ривърс надделя със 118:117 (41:24, 25:32, 22:29, 30:32) над Юта Джаз, след като Ембийд отбеляза стрелба от средно разстояние при оставащи около пет секунди до финалната сирена.

В класирането на Източната конференция отборът на Сиксърс се намира на четвъртото място с баланс от 26 победи и 16 загуби, докато “джазмените” са девети на Запад с актив от 22 успеха и 24 поражения.

Самият двубой започна ударно за гостите от Филаделфия, които отбелязаха 41 точки през първата четвърт и още след нейния край си осигуриха преднина от 17 точки при 41:24.

Постепенно обаче отборът на Юта, който беше без своя лидер Лаури Марканен, настигна съперника си и преди началото на последната част разликата бе скъсена до само три точки в полза на Филаделфия при 88:85.

Финалният период беше много драматичен, като при оставащи малко под две минути до края на редовното време Майк Конли изравни резултата при 113:113 с тройка за Юта. Последваха няколко смени на водачеството, преди Ембийд да закове последната точна стрелба за победата на Сиксърс.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за успеха на Фили с 31 точки, 6 борби и 11 асистенции. Джоел Ембийд вкара 30 точки със 7 борби, Тайрийз Максималната реализира 21, а Шейк Милтън отбеляза още 17.

Джордан Кларксън бе над всички за Юта с 38 точки, 9 борби и 5 асистенции. Тейлън Хортър-Тъкър наниза 20 точки от пейката, Уокър Кеслър се разписа с 15 точки и 12 борби, а Майк Конли приключи срещата с 14 точки и 8 асистенции.